ORTODONCJA

jako dział stomatologii zajmuje się koordynowaniem i leczeniem wad zgryzu.


Czas najwyższy odrzucić przekonanie, że na pewne zmiany jest już w życiu za późno. Dawno nieaktualne jest przekonanie, że wady zgryzu można wyleczyć tylko w młodym wieku. Dzisiaj jest to możliwe u pacjentów 40-to letnich, a nawet starszych. Jedynym warunkiem rozpoczęcia leczenia jest zdrowa jama ustna- dziąsła i zęby. W leczeniu ortodontycznym stosujemy aparaty ruchome i aparaty stałe.

Aparaty ruchome

Okres burzliwych zmian w uzębieniu rozpoczyna się w 6-7 roku życia. W tym czasie stosuje się najczęściej różnego rodzaju aparaty- w większości zdejmowane. Niekiedy jednak pacjenci, mimo leczenia prostym aparatem w okresie uzębienia mieszanego, potrzebują dodatkowej terapii stałym aparatem ortodontycznym w okresie uzębienia stałego. Wypadanie mlecznych zębów i wyrastanie ich stałych następców, to bardzo dobry moment na odbycie konsultacji, jeśli dziecko wcześniej nie było u ortodonty.

Aparaty stałe

Stosuje się je przy uzębieniu stałym zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Składają się z dwóch elementów mocowanych do zębów przez lekarza i tylko przez niego mogą być zdjęte.
Można dzięki nim poprawić estetykę uzębienia, a także wyleczyć ciężką wadę w obrębie obu szczęk.

W naszym centrum stomatologicznym zapewniamy Państwu leczenie ortodontyczne na bardzo wysokim poziomie, które prowadzi wyłącznie specjalista ortodonta.
W leczeniu stosujemy:

  • aparaty ruchome
    • Płytka Schwartza
    • Aparaty Klammta
  • aparaty stałe
    • metalowe
    • estetyczne (z przezroczystymi zamkami)